Vitruvian

T. Melis Çuluk

Vitruvian Yönetim Danışmanlık Kurucu, Ceo
Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Koç

Uzmanlık Alanları:

 • Kariyer Danışmanı, Çalışan Yetenekleri 
 • İş ve Yaşam Dengesi 
 • Marka – İmaj
 • Yönetici Koçu
 • Performans Yönetimi
 • Kurumsal Yönetim
 • Stratejileri
 • Satış ve Pazarlama Yönetimi
 • Değişim Yönetimi
 • Süreç ve İş Geliştirme
 • Takım Çalışması
 • Çalışan Motivasyonu
 • Liderlik
 • Startup
 • Girişimcilik
 • Motivasyon
 • İletişim

BİOGRAFİ

T.Melis ÇULUK Kimdir?

  Bursa / Türkiye 

04.06.1985

T.Melis ÇULUK, 4 Haziran 1985 Bursa, Eğitimci, Yönetici Danışmanı, Girişimci, Kişisel Koç, Mentör

06 Haziran1985 Bursa ’da doğan Melis ÇULUK kendisi dahil 2 kardeştir. Balkan göçmeni olan annesi başarılı bir iş kadını ve gönüllü eğitimcidir. Melis ÇULUK, Özel 21.Yüzyıl Koleji İngilizce Yabancı Dil Bölümünü bitirdikten sonra, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra 2.üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölünü kazandı ancak  iki sene öğrenim gördükten sonra eğitimini yarıda bırakıp çalışma hayatına devam etti.

Üniversite eğitimi süresince CNREXPO ve TÜYAP fuar organizasyonların da görev alarak, pazarlama ve iletişim becerilerini güçlendirdi. Burfaş AŞ’de  Halk ve İlişkiler departmanında Süpervizör olarak başladığı görevinde, ulusal ve uluslararası pek çok sanatsal, sosyal ve kültürel projeleri yürüttü.(2010)

2011’de küresel otomobil, ticari araç endüstrisinde, enerji ve veri yönetimi hizmetleri sağlayan global bir kablo firması bünyesince Bursa-Turkey Resident Engineer görevine getirildi. Aynı dönemde OYAK Renault Otomobil Fabrikaları AŞ’de aracı bir kurum bünyesinde, Kalite Kontrol Deaprtmanın da
;Proje Yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etti.

Uluslararası firmalar ile çalışmalarına, plastik hammadde ve alüminyum ekstrüzyon sektöründe faaliyet gösteren firmalarda, Dış Ticaret Uzmanı ve Satış Yöneticisi pozisyonlarında da kısa süreli olarak iş deneyimleri edindi..
Kısa bir süre için yetişkinlere özel yabancı dil (A1-A2 seviye Almanca & Ticari Yazışma İngilizce) dersleri verdi.

Borusan Lojistik, Koçaslanlar Holding ve en son olarak FMCG sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Aroma AŞ.’ gibi kurumsal firmalarda ; 
Süreç ve İş Geliştirme, İş Asistanlığı, Yönetici Koçluğu, Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası, İnsan Kaynakları, Özel Müşteriler Yöneticiliği, Çevirmen, İdari İşler gibi pek çok farklı departmanlar da çeşitli görevler üstlendi.

2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans  ( MBA ) programını başarı ile bitirdi, halen Harvard Business School‘da Negotiation Mastery (Etkili Müzakere ve İkna Teknikleri) eğitimine devam etmektedir.

Vitruvian Yönetim Danışmanlık ve Kurumsal Eğitim firmasının kurucusu ve aynı zamanda ‘’Vitruvian’’ marka tasarımcısıdır. Profesyonel yaşamda edindiği yetkinlik&tecrübelerine akademik düzeydeki bilgilerini de ekleyerek, hizmet sektöründe girişimciliğe atılmıştır.. (2019)

Profesyonel yaşamda günden güne başarılarına başarı katan, eğitim gönüllüsü, çevreci, hayvan sever, sanatı seven ve sanatçılara değer veren, insan hakları savunucusu, geleneksel değerlere duyarlı, sürekli gelişimi destekleyen, üretken, pozitif ve çağdaş bir Türk kadınıdır.

Sertifikalı profesyonel kariyer ve kişisel yaşam koçu olan Melis ÇULUK aynı zamanda işletme uzmanı, yönetim danışmanı, eğitimci, yazar, girişimci, mentör ve pazarlama uzmanıdır. Bekâr ve 5 yaşında Lara adında bir kız çocuğu annesidir.

DİPLOMA & SERTİFİKA

BAU İşletme Yüksek Lisans ( MBA ) Diploma
Uludağ Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Diploma
Ankara Üniversitesi İngilizce Y.D. Eğitimi Diploma
Almanya Münih Goethe Institut Almanca Y.D Eğitimi (Sertifika)
Anadolu Üni. Dış Ticaret Ön Lisans Diploma
Pazar – Reklam ve Kampanya Yönetimi (Sertifika)
İnsan Kaynakları Yönetimi (Sertifika)
BTSO Dış Ticaret Uzmanlığı (Sertifika)

YABANCI DİLLER

İngilizce C2
Almanca C2
İtalyanca A2

PROJELER:

Bursa Kent Gönüllüleri Gençlik kampı proje geliştirme ve yönetimi çalışmaları (2008-2009)
Bursa Kent Gönüllüleri Gençlik kampı final gecesi organizasyonu ( 2008 )
2.Uluslararası Bursa Karikatür Yarışması Organizasyonu ve Rehberlik (2008)
2.Uluslararası Bursa Karikatür Yarışması Albüm Çalışması (2008)
9.Ulusal Bursa Yüzme Şampiyonası Organizasyonu (2008-2009)
BAU MBA Proje: Kurumsal Eğitimlerin İşletmeler İçin Rolü ve Potansiyeli (2018-2019)

WhatsApp chat